?>

[fullwidth backgroundcolor=”” backgroundimage=”” backgroundrepeat=”no-repeat” backgroundposition=”left top” backgroundattachment=”fixed” video_webm=”” video_mp4=”” video_ogv=”” video_preview_image=”” overlay_color=”” overlay_opacity=”0.5″ video_mute=”yes” video_loop=”yes” fade=”no” bordersize=”0px” bordercolor=”” borderstyle=”solid” paddingtop=”0px” paddingbottom=”0px” paddingleft=”0px” paddingright=”0px” menu_anchor=”” hundred_percent=”no” class=”” id=””][content_boxes layout=”icon-on-top” icon_circle_size=”large” icon_align=”left” columns=”4″ class=”” id=””][content_box title=”Responsive Design” icon=”fa-tablet” backgroundcolor=”” iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”” image=”” image_width=”” image_height=”” link=”http://themeforest.net/item/avada-responsive-multipurpose-theme/2833226?ref=ThemeFusion” linktext=”Learn More” linktarget=”” animation_type=”” animation_direction=”” animation_speed=””] Avada is fully responsive and can adapt to any screen size. Try resizing your browser window to view it![/content_box][content_box title=”Awesome Sliders” icon=”fa-random” backgroundcolor=”” iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”” image=”” image_width=”” image_height=”” link=”http://themeforest.net/item/avada-responsive-multipurpose-theme/2833226?ref=ThemeFusion” linktext=”Learn More” linktarget=”” animation_type=”” animation_direction=”” animation_speed=””] Avada includes the Revolution Slider, Layer Slider, Fusion Slider and Elastic Slider for eye catching slides![/content_box][content_box title=”Unlimited Colors” icon=”fa-tint” backgroundcolor=”” iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”” image=”” image_width=”” image_height=”” link=”http://themeforest.net/item/avada-responsive-multipurpose-theme/2833226?ref=ThemeFusion” linktext=”Learn More” linktarget=”” animation_type=”” animation_direction=”” animation_speed=””] We included a backend color picker for unlimited color options. Any element can have color change![/content_box][content_box title=”Google Fonts” icon=”fa-text-width” backgroundcolor=”” iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”” image=”” image_width=”” image_height=”” link=”http://themeforest.net/item/avada-responsive-multipurpose-theme/2833226?ref=ThemeFusion” linktext=”Learn More” linktarget=”” animation_type=”” animation_direction=”” animation_speed=””] Avada loves fonts, choose from over 500+ Google Fonts and change all headings and body copy with ease![/content_box][/content_boxes][/fullwidth][separator style_type=”none” top_margin=”-10″ bottom_margin=”-10″ sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””][fullwidth backgroundcolor=”#3d3c3c” backgroundimage=”” backgroundrepeat=”no-repeat” backgroundposition=”top left” backgroundattachment=”fixed” video_webm=”” video_mp4=”” video_ogv=”” video_preview_image=”” overlay_color=”” overlay_opacity=”0.5″ video_mute=”yes” video_loop=”yes” fade=”no” bordersize=”0px” bordercolor=”#” borderstyle=”” paddingtop=”30px” paddingbottom=”35px” paddingleft=”0px” paddingright=”0px” menu_anchor=”” hundred_percent=”no” class=”” id=””][fusion_text]

Avada Gives You Complete Control of Your Website

Avada makes it easy to build unique, custom pages that are catered to your taste. Take control of your website.

[/fusion_text][/fullwidth][section_separator divider_candy=”bottom” icon=”” icon_color=”” bordersize=”1px” bordercolor=”#3d3c3c” backgroundcolor=”#3d3c3c” class=”” id=””][fullwidth backgroundcolor=”” backgroundimage=”https://www.scoala1buftea.ro/wp-content/uploads/2014/06/bkgd_bw2.jpg” backgroundrepeat=”no-repeat” backgroundposition=”left top” backgroundattachment=”fixed” video_webm=”” video_mp4=”” video_ogv=”” video_preview_image=”” overlay_color=”” overlay_opacity=”0.5″ video_mute=”yes” video_loop=”yes” fade=”no” bordersize=”1px” bordercolor=”#eaeaea” borderstyle=”solid” paddingtop=”75px” paddingbottom=”30px” paddingleft=”0px” paddingright=”0px” menu_anchor=”” hundred_percent=”no” class=”” id=””]

ANUNŢ TESTARE PENTRU ADMITEREA ÎN CLASA A V-A ENGLEZĂ INTENSIV: PERIOADA DE ÎNSCRIERE: 22-24.05.2023   PROBA SCRISĂ: MARȚI-6 IUNIE 2023, ORA 900   PROBA ORALĂ:  7/8/9 IUNIE 2023, ÎN FUNCȚIE DE NUMĂRUL DE ELEVI ÎNSCRIȘI   AFIȘARE REZULTATE: 12.06.2023   CONTESTAȚII PROBA SCRISĂ: 12.06.2023   AFIȘARE REZULTATE FINALE: 14.06.2023

Citeste mai mult...

Elevii de clasa a VIII-a încep luni procedurile premergătoare admiterii la liceu, dacă vor să opteze pentru licee vocaționale sau pentru licee cu clase cu program bilingv de predare a unei limbi moderne de circulație internațională. Conform Inspectoratului Școlar al Municipiului București, înscrierea candidaților se face luni și marți, 15-16 mai, la centre unde aceștia vor susține probele miercuri, joi și vineri, 17, 18 și 19 mai. Elevii care doresc să participe la probe de verificare a cunoștințelor de limbă modernă sau maternă, precum și la cele de verificare a aptitudinilor,...

Citeste mai mult...

ANUNŢ TESTARE PENTRU ADMITEREA ÎN CLASA A V-A ENGLEZĂ INTENSIV: PERIOADA DE ÎNSCRIERE: 22-24.05.2023   PROBA SCRISĂ: MARȚI-6 IUNIE 2023, ORA 900   PROBA ORALĂ:  7/8/9 IUNIE 2023, ÎN FUNCȚIE DE NUMĂRUL DE ELEVI ÎNSCRIȘI   AFIȘARE REZULTATE: 12.06.2023   CONTESTAȚII PROBA SCRISĂ: 12.06.2023   AFIȘARE REZULTATE FINALE: 14.06.2023  PLANIFICAREA VA FI AFIȘATĂ PE DATA DE 31 MAI PROCEDURA  VALABILĂ ESTE CEA DIN ANUL 2022, POSTATĂ PE SITE-UL ȘCOLII  

Citeste mai mult...
[/fullwidth][fullwidth backgroundcolor=”#a0ce4e” backgroundimage=”” backgroundrepeat=”no-repeat” backgroundposition=”left top” backgroundattachment=”fixed” video_webm=”” video_mp4=”” video_ogv=”” video_preview_image=”” overlay_color=”” overlay_opacity=”0.5″ video_mute=”yes” video_loop=”yes” fade=”no” bordersize=”0px” bordercolor=”#e5e4e4″ borderstyle=”solid” paddingtop=”35px” paddingbottom=”10px” paddingleft=”0px” paddingright=”0px” menu_anchor=”” hundred_percent=”no” class=”” id=””]

[separator style_type=”double” top_margin=”25″ bottom_margin=”25″ sep_color=”#c3e28c” icon=”” width=”” class=”” id=””]

[separator style_type=”double” top_margin=”25″ bottom_margin=”25″ sep_color=”#c3e28c” icon=”” width=”” class=”” id=””]

[/fullwidth][section_separator divider_candy=”bottom” icon=”” icon_color=”” bordersize=”1px” bordercolor=”#a0ce4e” backgroundcolor=”#a0ce4e” class=”” id=””][fullwidth backgroundcolor=”” backgroundimage=”” backgroundrepeat=”no-repeat” backgroundposition=”left top” backgroundattachment=”fixed” video_webm=”” video_mp4=”” video_ogv=”” video_preview_image=”” overlay_color=”” overlay_opacity=”0.5″ video_mute=”yes” video_loop=”yes” fade=”no” bordersize=”0px” bordercolor=”” borderstyle=”solid” paddingtop=”65px” paddingbottom=”0px” paddingleft=”0px” paddingright=”0px” menu_anchor=”” hundred_percent=”no” class=”” id=””][fusion_text]

Avada: Themeforest’s #1 Selling WordPress Theme of All Time

With an ever growing User Base, Avada is the [tooltip title=”We Love Our Users!”]most complete and trusted[/tooltip] wordpress theme on the market.

[/fusion_text][separator style_type=”single” top_margin=”10″ bottom_margin=”30″ sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””][recent_works layout=”grid” picture_size=”auto” boxed_text=”unboxed” filters=”no” columns=”3″ column_spacing=”12″ cat_slug=”” exclude_cats=”” number_posts=”8″ excerpt_length=”35″ animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][/recent_works][/fullwidth]

Sari la conținut