?>

[fullwidth backgroundcolor=”” backgroundimage=”” backgroundrepeat=”no-repeat” backgroundposition=”left top” backgroundattachment=”fixed” video_webm=”” video_mp4=”” video_ogv=”” video_preview_image=”” overlay_color=”” overlay_opacity=”0.5″ video_mute=”yes” video_loop=”yes” fade=”no” bordersize=”0px” bordercolor=”” borderstyle=”solid” paddingtop=”0px” paddingbottom=”0px” paddingleft=”0px” paddingright=”0px” menu_anchor=”” hundred_percent=”no” class=”” id=””][content_boxes layout=”icon-on-top” icon_circle_size=”large” icon_align=”left” columns=”4″ class=”” id=””][content_box title=”Responsive Design” icon=”fa-tablet” backgroundcolor=”” iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”” image=”” image_width=”” image_height=”” link=”http://themeforest.net/item/avada-responsive-multipurpose-theme/2833226?ref=ThemeFusion” linktext=”Learn More” linktarget=”” animation_type=”” animation_direction=”” animation_speed=””] Avada is fully responsive and can adapt to any screen size. Try resizing your browser window to view it![/content_box][content_box title=”Awesome Sliders” icon=”fa-random” backgroundcolor=”” iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”” image=”” image_width=”” image_height=”” link=”http://themeforest.net/item/avada-responsive-multipurpose-theme/2833226?ref=ThemeFusion” linktext=”Learn More” linktarget=”” animation_type=”” animation_direction=”” animation_speed=””] Avada includes the Revolution Slider, Layer Slider, Fusion Slider and Elastic Slider for eye catching slides![/content_box][content_box title=”Unlimited Colors” icon=”fa-tint” backgroundcolor=”” iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”” image=”” image_width=”” image_height=”” link=”http://themeforest.net/item/avada-responsive-multipurpose-theme/2833226?ref=ThemeFusion” linktext=”Learn More” linktarget=”” animation_type=”” animation_direction=”” animation_speed=””] We included a backend color picker for unlimited color options. Any element can have color change![/content_box][content_box title=”Google Fonts” icon=”fa-text-width” backgroundcolor=”” iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”” image=”” image_width=”” image_height=”” link=”http://themeforest.net/item/avada-responsive-multipurpose-theme/2833226?ref=ThemeFusion” linktext=”Learn More” linktarget=”” animation_type=”” animation_direction=”” animation_speed=””] Avada loves fonts, choose from over 500+ Google Fonts and change all headings and body copy with ease![/content_box][/content_boxes][/fullwidth][separator style_type=”none” top_margin=”-10″ bottom_margin=”-10″ sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””][fullwidth backgroundcolor=”#3d3c3c” backgroundimage=”” backgroundrepeat=”no-repeat” backgroundposition=”top left” backgroundattachment=”fixed” video_webm=”” video_mp4=”” video_ogv=”” video_preview_image=”” overlay_color=”” overlay_opacity=”0.5″ video_mute=”yes” video_loop=”yes” fade=”no” bordersize=”0px” bordercolor=”#” borderstyle=”” paddingtop=”30px” paddingbottom=”35px” paddingleft=”0px” paddingright=”0px” menu_anchor=”” hundred_percent=”no” class=”” id=””][fusion_text]

Avada Gives You Complete Control of Your Website

Avada makes it easy to build unique, custom pages that are catered to your taste. Take control of your website.

[/fusion_text][/fullwidth][section_separator divider_candy=”bottom” icon=”” icon_color=”” bordersize=”1px” bordercolor=”#3d3c3c” backgroundcolor=”#3d3c3c” class=”” id=””][fullwidth backgroundcolor=”” backgroundimage=”https://www.scoala1buftea.ro/wp-content/uploads/2014/06/bkgd_bw2.jpg” backgroundrepeat=”no-repeat” backgroundposition=”left top” backgroundattachment=”fixed” video_webm=”” video_mp4=”” video_ogv=”” video_preview_image=”” overlay_color=”” overlay_opacity=”0.5″ video_mute=”yes” video_loop=”yes” fade=”no” bordersize=”1px” bordercolor=”#eaeaea” borderstyle=”solid” paddingtop=”75px” paddingbottom=”30px” paddingleft=”0px” paddingright=”0px” menu_anchor=”” hundred_percent=”no” class=”” id=””]

Ministerul Educației a publicat procedura privind asigurarea condițiilor de egalizare a șanselor pentru elevii cu deficiențe de vedere, deficiențe de auz și tulburări de neurodezvoltare și tulburări specifice de învățare pentru Evaluarea Națională 2024. Părinții trebuie să depună la școală o cerere pentru adaptarea condițiilor de examen înainte de organizarea simulărilor naționale. Principala modificare față de anul școlar trecut este că în procesul de avizare și aprobare a instrumentelor și a materialelor compensatorii poate fi implicat, la nivelul comisiei județene,...

Citeste mai mult...

ORDONANTA DE URGENTA Nr.83 privind unele masuri pentru sustinerea prescolarilor si elevilor dezavantajati care beneficiaza de sprijin educational pe baza de tichete sociale pe suport electronic acordate din fonduri externe nerambursabile si luarea unor masuri in domeniul educatiei   Download: ORDONANTA DE URGENTA Nr.83 În atenţia reprezentantului legal sau reprezentanţilor legali/tutorele/tutorii cu privire la condiţiile de acordare a tichetelor sociale sub fonnă de carduri electronice Model cerere tichete sociale

Citeste mai mult...
[/fullwidth][fullwidth backgroundcolor=”#a0ce4e” backgroundimage=”” backgroundrepeat=”no-repeat” backgroundposition=”left top” backgroundattachment=”fixed” video_webm=”” video_mp4=”” video_ogv=”” video_preview_image=”” overlay_color=”” overlay_opacity=”0.5″ video_mute=”yes” video_loop=”yes” fade=”no” bordersize=”0px” bordercolor=”#e5e4e4″ borderstyle=”solid” paddingtop=”35px” paddingbottom=”10px” paddingleft=”0px” paddingright=”0px” menu_anchor=”” hundred_percent=”no” class=”” id=””]

[separator style_type=”double” top_margin=”25″ bottom_margin=”25″ sep_color=”#c3e28c” icon=”” width=”” class=”” id=””]

[separator style_type=”double” top_margin=”25″ bottom_margin=”25″ sep_color=”#c3e28c” icon=”” width=”” class=”” id=””]

[/fullwidth][section_separator divider_candy=”bottom” icon=”” icon_color=”” bordersize=”1px” bordercolor=”#a0ce4e” backgroundcolor=”#a0ce4e” class=”” id=””][fullwidth backgroundcolor=”” backgroundimage=”” backgroundrepeat=”no-repeat” backgroundposition=”left top” backgroundattachment=”fixed” video_webm=”” video_mp4=”” video_ogv=”” video_preview_image=”” overlay_color=”” overlay_opacity=”0.5″ video_mute=”yes” video_loop=”yes” fade=”no” bordersize=”0px” bordercolor=”” borderstyle=”solid” paddingtop=”65px” paddingbottom=”0px” paddingleft=”0px” paddingright=”0px” menu_anchor=”” hundred_percent=”no” class=”” id=””][fusion_text]

Avada: Themeforest’s #1 Selling WordPress Theme of All Time

With an ever growing User Base, Avada is the [tooltip title=”We Love Our Users!”]most complete and trusted[/tooltip] wordpress theme on the market.

[/fusion_text][separator style_type=”single” top_margin=”10″ bottom_margin=”30″ sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””][recent_works layout=”grid” picture_size=”auto” boxed_text=”unboxed” filters=”no” columns=”3″ column_spacing=”12″ cat_slug=”” exclude_cats=”” number_posts=”8″ excerpt_length=”35″ animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″ class=”” id=””][/recent_works][/fullwidth]

Sari la conținut