?>

[postslider layout=”posts-with-excerpt” excerpt=”45″ category=”design” limit=”2″ lightbox=”yes” class=”” id=””][/postslider][separator style_type=”none” top_margin=”25″ bottom_margin=”” sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””][imageframe lightbox=”no” style_type=”none” bordercolor=”” bordersize=”0px” borderradius=”0″ stylecolor=”” align=”none” link=”” linktarget=”_self” animation_type=”fade” animation_direction=”right” animation_speed=”1″ class=”” id=””] [/imageframe][separator style_type=”double” top_margin=”40″ bottom_margin=”40″ sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””]

ANUNŢ TESTARE PENTRU ADMITEREA ÎN CLASA A V-A ENGLEZĂ INTENSIV: PERIOADA DE ÎNSCRIERE: 22-24.05.2023   PROBA SCRISĂ: MARȚI-6 IUNIE 2023, ORA 900   PROBA ORALĂ:  7/8/9 IUNIE 2023, ÎN FUNCȚIE DE NUMĂRUL DE ELEVI ÎNSCRIȘI   AFIȘARE REZULTATE: 12.06.2023   CONTESTAȚII PROBA SCRISĂ: 12.06.2023   AFIȘARE REZULTATE FINALE: 14.06.2023

Citeste mai mult...

Elevii de clasa a VIII-a încep luni procedurile premergătoare admiterii la liceu, dacă vor să opteze pentru licee vocaționale sau pentru licee cu clase cu program bilingv de predare a unei limbi moderne de circulație internațională. Conform Inspectoratului Școlar al Municipiului București, înscrierea candidaților se face luni și marți, 15-16 mai, la centre unde aceștia vor susține probele miercuri, joi și vineri, 17, 18 și 19 mai. Elevii care doresc să participe la probe de verificare a cunoștințelor de limbă modernă sau maternă, precum și la cele de verificare a aptitudinilor,...

Citeste mai mult...

ANUNŢ TESTARE PENTRU ADMITEREA ÎN CLASA A V-A ENGLEZĂ INTENSIV: PERIOADA DE ÎNSCRIERE: 22-24.05.2023   PROBA SCRISĂ: MARȚI-6 IUNIE 2023, ORA 900   PROBA ORALĂ:  7/8/9 IUNIE 2023, ÎN FUNCȚIE DE NUMĂRUL DE ELEVI ÎNSCRIȘI   AFIȘARE REZULTATE: 12.06.2023   CONTESTAȚII PROBA SCRISĂ: 12.06.2023   AFIȘARE REZULTATE FINALE: 14.06.2023  PLANIFICAREA VA FI AFIȘATĂ PE DATA DE 31 MAI PROCEDURA  VALABILĂ ESTE CEA DIN ANUL 2022, POSTATĂ PE SITE-UL ȘCOLII  

Citeste mai mult...
[separator style_type=”none” top_margin=”-20″ bottom_margin=”” sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””][title size=”2″ content_align=”left” style_type=”” sep_color=”” class=”” id=””]Wordpress News[/title][recent_posts layout=”default” columns=”3″ number_posts=”3″ cat_slug=”” exclude_cats=”” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”yes” excerpt=”yes” excerpt_length=”9″ strip_html=”yes” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”1″ class=”” id=””][/recent_posts]

[separator style_type=”none” top_margin=”-10″ bottom_margin=”” sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””][title size=”2″ content_align=”left” style_type=”” sep_color=”” class=”” id=””]Photography News[/title][recent_posts layout=”date-on-side” columns=”1″ number_posts=”2″ cat_slug=”” exclude_cats=”” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”no” excerpt=”yes” excerpt_length=”26″ strip_html=”yes” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”1″ class=”” id=””][/recent_posts][separator style_type=”none” top_margin=”-45″ bottom_margin=”” sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””]

[separator style_type=”none” top_margin=”-10″ bottom_margin=”” sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””][title size=”2″ content_align=”left” style_type=”” sep_color=”” class=”” id=””]Creative News[/title][recent_posts layout=”date-on-side” columns=”1″ number_posts=”2″ cat_slug=”” exclude_cats=”” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”no” excerpt=”yes” excerpt_length=”26″ strip_html=”yes” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”1″ class=”” id=””][/recent_posts][separator style_type=”none” top_margin=”-45″ bottom_margin=”” sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””]

[imageframe lightbox=”no” style_type=”none” bordercolor=”” bordersize=”0px” borderradius=”0″ stylecolor=”” align=”” link=”” linktarget=”_self” animation_type=”fade” animation_direction=”right” animation_speed=”1″ class=”” id=””] [/imageframe][separator style_type=”none” top_margin=”48″ bottom_margin=”” sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””]

[title size=”2″ content_align=”left” style_type=”” sep_color=”” class=”” id=””]Video News[/title][recent_posts layout=”default” columns=”1″ number_posts=”1″ cat_slug=”videos” exclude_cats=”” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”yes” excerpt=”yes” excerpt_length=”26″ strip_html=”yes” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”1″ class=”” id=””][/recent_posts][separator style_type=”none” top_margin=”-35″ bottom_margin=”” sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””][recent_posts layout=”thumbnails-on-side” columns=”1″ number_posts=”2″ cat_slug=”” exclude_cats=”” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”no” excerpt=”yes” excerpt_length=”17″ strip_html=”yes” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”1″ class=”” id=””][/recent_posts]

[title size=”2″ content_align=”left” style_type=”” sep_color=”” class=”” id=””]Off Beat News[/title][recent_posts layout=”default” columns=”1″ number_posts=”1″ cat_slug=”creative” exclude_cats=”” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”yes” excerpt=”yes” excerpt_length=”26″ strip_html=”yes” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”1″ class=”” id=””][/recent_posts][separator style_type=”none” top_margin=”-35″ bottom_margin=”” sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””][recent_posts layout=”thumbnails-on-side” columns=”1″ number_posts=”2″ cat_slug=”” exclude_cats=”” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”no” excerpt=”yes” excerpt_length=”17″ strip_html=”yes” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”1″ class=”” id=””][/recent_posts]

Sari la conținut