?>

[two_third last=”no” spacing=”yes” background_color=”” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” background_position=”left top” border_size=”0px” border_color=”” border_style=”” padding=”” class=”” id=””][postslider layout=”posts-with-excerpt” excerpt=”45″ category=”design” limit=”2″ lightbox=”yes” class=”” id=””][/postslider][separator style_type=”none” top_margin=”-40″ bottom_margin=”0″ sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””][/two_third]

[postslider layout=”posts” excerpt=”15″ category=”design” limit=”2″ lightbox=”yes” class=”” id=””][/postslider][separator style_type=”none” top_margin=”21″ bottom_margin=”21″ sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””][fusion_text]portfolio_5[/fusion_text]

[separator style_type=”none” top_margin=”50″ bottom_margin=”” sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””][imageframe lightbox=”no” style_type=”none” bordercolor=”” bordersize=”0px” borderradius=”0″ stylecolor=”” align=”” link=”” linktarget=”_self” animation_type=”fade” animation_direction=”right” animation_speed=”1″ class=”” id=””] [/imageframe][separator style_type=”none” top_margin=”40″ bottom_margin=”” sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””]

Ministerul Educației a publicat procedura privind asigurarea condițiilor de egalizare a șanselor pentru elevii cu deficiențe de vedere, deficiențe de auz și tulburări de neurodezvoltare și tulburări specifice de învățare pentru Evaluarea Națională 2024. Părinții trebuie să depună la școală o cerere pentru adaptarea condițiilor de examen înainte de organizarea simulărilor naționale. Principala modificare față de anul școlar trecut este că în procesul de avizare și aprobare a instrumentelor și a materialelor compensatorii poate fi implicat, la nivelul comisiei județene,...

Citeste mai mult...

ORDONANTA DE URGENTA Nr.83 privind unele masuri pentru sustinerea prescolarilor si elevilor dezavantajati care beneficiaza de sprijin educational pe baza de tichete sociale pe suport electronic acordate din fonduri externe nerambursabile si luarea unor masuri in domeniul educatiei   Download: ORDONANTA DE URGENTA Nr.83 În atenţia reprezentantului legal sau reprezentanţilor legali/tutorele/tutorii cu privire la condiţiile de acordare a tichetelor sociale sub fonnă de carduri electronice Model cerere tichete sociale

Citeste mai mult...
[title size=”2″ content_align=”left” style_type=”” sep_color=”” class=”” id=””]Creative News[/title]

[postslider layout=”posts” excerpt=”15″ category=”creative” limit=”1″ lightbox=”yes” class=”” id=””][/postslider][separator style_type=”none” top_margin=”30″ bottom_margin=”” sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””][imageframe lightbox=”no” style_type=”none” bordercolor=”” bordersize=”0px” borderradius=”0″ stylecolor=”” align=”none” link=”” linktarget=”_self” animation_type=”fade” animation_direction=”right” animation_speed=”1″ class=”” id=””] [/imageframe]

[postslider layout=”posts” excerpt=”” category=”design” limit=”3″ lightbox=”yes” class=”” id=””][/postslider][separator style_type=”none” top_margin=”35″ bottom_margin=”” sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””][recent_posts layout=”thumbnails-on-side” columns=”1″ number_posts=”4″ cat_slug=”design” exclude_cats=”” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”yes” excerpt=”yes” excerpt_length=”18″ strip_html=”yes” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”1″ class=”” id=””][/recent_posts]

[title size=”2″ content_align=”left” style_type=”” sep_color=”” class=”” id=””]Wordpress News[/title]

Ministerul Educației a publicat procedura privind asigurarea condițiilor de egalizare a șanselor pentru elevii cu deficiențe de vedere, deficiențe de auz și tulburări de neurodezvoltare și tulburări specifice de învățare pentru Evaluarea Națională 2024. Părinții trebuie să depună la școală o cerere pentru adaptarea condițiilor de examen înainte de organizarea simulărilor naționale. Principala modificare față de anul școlar trecut este că în procesul de avizare și aprobare a instrumentelor și a materialelor compensatorii poate fi implicat, la nivelul comisiei județene,...

Citeste mai mult...

ORDONANTA DE URGENTA Nr.83 privind unele masuri pentru sustinerea prescolarilor si elevilor dezavantajati care beneficiaza de sprijin educational pe baza de tichete sociale pe suport electronic acordate din fonduri externe nerambursabile si luarea unor masuri in domeniul educatiei   Download: ORDONANTA DE URGENTA Nr.83 În atenţia reprezentantului legal sau reprezentanţilor legali/tutorele/tutorii cu privire la condiţiile de acordare a tichetelor sociale sub fonnă de carduri electronice Model cerere tichete sociale

Citeste mai mult...
[separator style_type=”none” top_margin=”-30″ bottom_margin=”” sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””]

[recent_posts layout=”date-on-side” columns=”1″ number_posts=”2″ cat_slug=”design” exclude_cats=”” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”yes” excerpt=”yes” excerpt_length=”32″ strip_html=”yes” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”1″ class=”” id=””][/recent_posts][separator style_type=”none” top_margin=”-45″ bottom_margin=”” sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””]

[recent_posts layout=”date-on-side” columns=”1″ number_posts=”2″ cat_slug=”design” exclude_cats=”” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”yes” excerpt=”yes” excerpt_length=”32″ strip_html=”yes” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”1″ class=”” id=””][/recent_posts][separator style_type=”none” top_margin=”-45″ bottom_margin=”” sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””]

[title size=”2″ content_align=”left” style_type=”” sep_color=”” class=”” id=””]Photography News[/title][recent_posts layout=”default” columns=”4″ number_posts=”4″ cat_slug=”” exclude_cats=”” thumbnail=”yes” title=”yes” meta=”yes” excerpt=”yes” excerpt_length=”35″ strip_html=”yes” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”” class=”” id=””][/recent_posts][imageframe lightbox=”no” style_type=”none” bordercolor=”” bordersize=”0px” borderradius=”0″ stylecolor=”” align=”none” link=”” linktarget=”_self” animation_type=”fade” animation_direction=”right” animation_speed=”1″ class=”” id=””] [/imageframe]

Sari la conținut