?>

[postslider layout=”posts” excerpt=”25″ category=”design” limit=”3″ lightbox=”yes” class=”” id=””][/postslider][separator style_type=”none” top_margin=”45″ bottom_margin=”” sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””][tagline_box backgroundcolor=”” shadow=”no” shadowopacity=”” border=”1px” bordercolor=”#e5e4e4″ highlightposition=”left” content_alignment=”left” link=”http://themeforest.net/item/avada-responsive-multipurpose-theme/2833226?ref=ThemeFusion” linktarget=”_blank” modal=”” button_size=”large” button_shape=”square” button_type=”flat” buttoncolor=”” button=”” title=”Avada includes a blog shortcode you can use anywhere on the site!” description=”This blog shortcode was submitted by Markus, one of our Avada users and now on our developing team! It just goes to show what an awesome community we have, everyone is willing to help & share ideas. Dont wait, be a part of the Avada community today!” animation_type=”fade” animation_direction=”up” animation_speed=”1″ class=”” id=””][/tagline_box][separator style_type=”none” top_margin=”-30″ bottom_margin=”” sep_color=”” icon=”” width=”” class=”” id=””]

Ministerul Educației a publicat procedura privind asigurarea condițiilor de egalizare a șanselor pentru elevii cu deficiențe de vedere, deficiențe de auz și tulburări de neurodezvoltare și tulburări specifice de învățare pentru Evaluarea Națională 2024. Părinții trebuie să depună la școală o cerere pentru adaptarea condițiilor de examen înainte de organizarea simulărilor naționale. Principala modificare față de anul școlar trecut este că în procesul de avizare și aprobare a instrumentelor și a materialelor compensatorii poate fi implicat, la nivelul comisiei județene,...

Citeste mai mult...

ORDONANTA DE URGENTA Nr.83 privind unele masuri pentru sustinerea prescolarilor si elevilor dezavantajati care beneficiaza de sprijin educational pe baza de tichete sociale pe suport electronic acordate din fonduri externe nerambursabile si luarea unor masuri in domeniul educatiei   Download: ORDONANTA DE URGENTA Nr.83 În atenţia reprezentantului legal sau reprezentanţilor legali/tutorele/tutorii cu privire la condiţiile de acordare a tichetelor sociale sub fonnă de carduri electronice Model cerere tichete sociale

Citeste mai mult...

Sari la conținut